KONST / Litografier / Färglitografi 13207454
nr 1320 7454
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 286/300,1981. Motivet: 42x52cm, oramat löst blad
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 20 april 2020
kl 20:05:19
19/4 12:50:13
300 kr
20/4 19:39:17
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred